Frakčné omladenie

CO2 laser je výkonné laserové zariadenie proti starnutiu. Jeho lúč pôsobiaci na intímnu oblasť spúšťa procesy opravy tkaniva.

Procedúra omladenia prináša niekoľko pozitívnych účinkov naraz:

  • Zlepšenie výživy a krvného obehu - laser stimuluje krvný obeh, podporuje metabolické procesy, tkanivá dostávajú viac živín a kyslíka. Žena sa cíti ostrejšie vzrušená a z intimity prijíma pozitívnejšie emócie.
  • Zvýšenie syntézy bielkovín - postupy zvyšujú produkciu kolagénu - proteínu, ktorý vytvára tkanivový rámec. Preto intímna oblasť po nich nielenže vyzerá mlado, ale získava „mladé" vlastnosti.
  • Zdvíhanie - laser pôsobí na bielkoviny v tkanivách genitálií. Laserový lúč stláča molekuly bielkovín, čo spôsobuje napínanie a napínanie tkaniva.
  • Boj proti nočnému namočeniu - laser utiahne slabínové tkanivo, aby bojoval proti stresovej inkontinencii moču spôsobenej oslabením svalov a väzov.
  • Posilnenie miestnej imunity a antibakteriálny účinok. Laserový lúč zabíja patogény a posilňuje imunitný systém. Postupy preto zlepšujú stav žien trpiacich pomalým chronickým zápalom spôsobeným dysbiózou a opakovanými afty.

Omladenie laserom CO-2 vykonáva gynekológ na vyšetrovacom kresle. Do genitálneho traktu ženy sa vloží špeciálna tryska, ktorá vyžaruje laserové lúče. Jeho otočením o 360 stupňov lekár ožaruje pošvovú sliznicu. Potom sa vonkajšie pohlavné orgány a perineum ošetria rovnakým prístrojom.

Dôverné omladenie laserom CO-2

Procedúra intímneho omladenia laserom trvá menej ako 10 minút, nevyžaduje anestéziu a nie je sprevádzaná obdobím zotavenia. Po jej absolvovaní môžete okamžite opustiť kliniku. Počet sedení je individuálny pre každú pacientku a volí ho lekár v závislosti od stavu jej intímneho zdravia. Zvyčajne sa uskutočňujú 3 - 4 sedenia s intervalom 30 - 45 dní.

Po troch sedeniach zmizne svrbenie, pálenie, suchosť v intímnej oblasti, zmizne bolesť pri pohlavnom styku a inkontinencia moču a zvýši sa vylučovanie lubrikantu. Vzrušenie stúpa s intimitou a samotný kontakt je sprevádzaný jasnejšími pocitmi.

Tabuľka: klady a zápory rôznych typov laserového omladenia

Názov postupu Pros postupu Nevýhody postupu
Laserová biorevitalizácia Rehabilitačné obdobie: počas obnovy pokožky sa nemôžete aktívne opaľovať, zostať dlho v kúpeli alebo v parnej miestnosti a dva dni používať kozmetiku. Pokožka po procedúre vyzerá atraktívne a dobre upravená. Na dosiahnutie viditeľného omladzovacieho účinku je potrebné absolvovať viac ako jeden liečebný cyklus (2 alebo 3 cykly po 3–6 zákrokoch ročne), čo je už teraz značné množstvo.
Neablatívne omladenie laserom
  • žiadne začervenanie, odlupovanie a iné viditeľné výsledky laserového ošetrenia;
  • počas rehabilitácie sa môžete nielen opaľovať, umývať v kúpeľni alebo parnej miestnosti a nanášať kozmetiku dva dni;
  • výsledok je okamžite viditeľný;
  • postup má kumulatívny účinok;
  • zlepšenie stavu pokožky je badateľné aj po šiestich mesiacoch;
  • dokonca jeden postup pomáha zbaviť sa malých jaziev a plytkých výrazových čiar.
Na odstránenie hlbokých defektov je potrebné vykonať niekoľko kurzov.
Ablatívne omladenie laserom
  • výrazné zlepšenie stavu pokožky po 2-3 procedúrach;
  • relatívne krátke rehabilitačné obdobie;
  • priemerná bolesť pri zákroku.
Frakčné laserové omladenie
Neodymové laserové omladenie
  • vynikajúca prevencia pred známkami starnutia;
  • dokonca jeden postup pomáha v boji proti akné;
  • po ukončení procedúry nie sú pozorované viditeľné prejavy laserového ošetrenia.
Ani priebeh zákrokov vás nezachráni pred hlbokými vráskami alebo inými defektmi.
2D, 3D, 4D a 5D laserové omladenie Tieto typy omladenia sa dajú aplikovať dokonca aj na citlivé sliznice. Absencia viditeľných prejavov laserového ošetrenia (začervenanie, olupovanie) môže potešiť aj tých, ktorí si prajú vykonať omladenie laserom. Pre viditeľný efekt je nutný kurz, niekedy aj viac. Malé chyby nezmiznú ani po 2-3 procedúrach.
Omladenie laserom na báze oxidu uhličitého Laser je schopný preniknúť do najväčšej hĺbky, čo znamená, že môže pomôcť v boji proti veľmi hlbokým chybám.
  • zdĺhavé rehabilitačné obdobie;
  • vzhľad pokožky počas rehabilitácie;
  • bolestivosť postupu.
Laserový resurfacing

Laserová metóda omladenia je dobrou alternatívou k injekčnej kozmetológii a plastickej chirurgii. Aj keď musíte pochopiť, že účinok nebude závisieť iba od kvalifikácie pána alebo počtu sedení, ale aj od individuálnych charakteristík pacienta a jeho správania počas rehabilitácie. Preto v prvom rade prehodnoťte svoju stravu, pite viac tekutín a športujte - tým sa zlepší nielen vaša pohoda, ale sa zvýši aj účinok laserového omladzovacieho postupu.

Ako sa vykonáva hardvérový laserový peeling?

Pôsobenie laserového lúpania je založené na nasledujúcich princípoch:

  • Frakčná fototermolýza - fotóny laserového lúča s vysokou tepelnou energiou ničia staré alebo poškodené frakcie pokožky;
  • Selektívna fototermolýza je deštrukcia kožných pigmentov laserovými fotónmi.

Laserový lúč má deštruktívny účinok iba na povrchovú vrstvu kože, zatiaľ čo na hlbšiu vrstvu zažíva iba krátkodobý, a teda absolútne bezpečný teplotný účinok.

Pri použití spolu so špeciálnou kozmetikou sa dosiahne omladzujúci účinok. Pre tento laserový prístroj bola vyvinutá najmä špecializovaná kozmetická linka. Zahŕňa nanolipozómy pozostávajúce z 55 štandardizovaných rastlinných extraktov a majú štruktúru striedajúcich sa vodných a lipidových vrstiev.

Používanie tejto kozmetiky eliminuje agresívne pôsobenie laserového lúča na povrchové vrstvy pokožky.

laserové omladenie pleti

Mýty o omladení laserom a realita

Mám sa uchýliť k podobnému postupu? O omladení laserom sa hovorí veľa. Zhromaždili sme tu najbežnejšie a vyvrátili ich.

  1. Lasery sú rovnaké. Existuje mnoho rôznych laserových systémov, nielen terapeutických, ale aj chirurgických. Líšia sa vlnovou dĺžkou, majú rôzne účinky na tkanivá. Každý laser je jedinečný, pretože rieši určité problémy v kozmeteológii. Aby ste si mohli správne zvoliť metódu laserovej terapie, musíte pochopiť procesy v biologických tkanivách pod vplyvom laseru. Preto je potrebné kontaktovať kvalifikovaných odborníkov.
  2. Iba pre starších klientov. Účinky akné u mladých ľudí je možné odstrániť pomocou laserovej terapie. Tvár bude hladká, jazvy sa zahoja. V zrelejšom veku laserový peeling navracia pokožke pružnosť a bojuje proti nedokonalostiam: sieťkam vrások, stareckým škvrnám. Procedúry laserovej terapie nie sú predpísané na základe veku pacienta, ale podľa indikácií a požadovaného výsledku.
  3. Laserové ošetrenie je pre pokožku škodlivé. V porovnaní s chemickým peelingom sa pri laserovom omladení počíta hĺbka expozície s najmenšou veľkosťou - mikrónmi. V chúlostivej oblasti okolo očí sa parametre postupu budú líšiť od ostatných miest. Výber jednotlivých parametrov pre každého pacienta umožní, aby bol zákrok čo najefektívnejší a najbezpečnejší.
laserové omladenie pokožky tváre

V ktorých zónach sa uplatňuje

Laserové zdvíhanie umožňuje vyrovnať sa s prvými známkami starnutia. Postup sa uplatňuje v oblastiach, ako sú:

  1. Obočie, keď je spustené, prevyšuje oči;
  2. Ovisnutá pokožka na horných viečkach;
  3. Nasolabiálne záhyby;
  4. Líca. Zahustenie stredu tváre;
  5. Oválny tvar tváre, ak je jeho kontúra nevýrazná.

Procedúra omladenia tiež pomáha ovplyvňovať nielen tvár, ale aj rôzne časti tela. Procedúra laserového omladenia umožňuje eliminovať laxnosť brady, krku a dekoltu, pomáha napnúť pokožku v oblasti, ako aj vnútorný povrch paží, prednej a zadnej strany stehien.

Vedľajšie účinky a nepríjemné následky

V ideálnom prípade by laserový resurfacing nemal mať žiadne vedľajšie účinky. Ale niekedy sa to stane. V prevažnej väčšine prípadov je to spôsobené neprofesionalitou kozmetičky, ktorá zákrok vykonáva. Ak pán nastavil nesprávny prevádzkový režim zariadenia alebo nezohľadnil zvláštnosti pokožky, potom následky jeho chyby po zvyšok života môžu zostať na tvári klienta (alebo na iných miestach, ktoré boli laserom).

sčervenanie pokožky po omladení laserom

Najbežnejšou komplikáciou laserového resurfacingu je charakteristická sieťka na pokožke, ktorá by po niekoľkých dňoch mala obvykle zmiznúť, ale často zostáva

Hlavné dočasné a trvalé vedľajšie účinky:

  1. Opuch, začervenanie. Vznikajú ako reakcia na traumu epidermy a zmiznú, keď sa zotaví. Niekedy je možné pozorovať červený tón pleti aj niekoľko mesiacov. Tento jav sa nazýva erytém. Je to spojené s rozšírením kapilár.
  2. Svrbenie a odlupovanie. Pozorujú sa pri postupe hojenia v dôsledku skutočnosti, že sa odlupuje horná vrstva kože, na ktorej sa počas procedúry vytvorili mikroskopické popáleniny.
  3. Poruchy pigmentácie. Docela zriedkavý jav spojený s individuálnou reakciou tela na laserový lúč. Rozlišuje sa hyperpigmentácia charakterizovaná výskytom škvŕn a hypopigmentácia spojená so smrťou melanocytov a v dôsledku toho sfarbenie kože. V druhom prípade môžu byť následky trvalé.
  4. Popáleniny a následné zjazvenie tkanív. Najnebezpečnejšia komplikácia. Ak k nemu dôjde, môžu stopy na pokožke zostať navždy. Či bude možné ich odstrániť a ktorá metóda je na to vhodná, závisí od hĺbky a povahy poškodenia.
  5. Infekcia. Je to spojené s nedodržiavaním antiseptických pravidiel a vnikaním mikróbov do poškodenej pokožky. V niektorých prípadoch laserový resurfacing vyvoláva prebudenie vlastnej infekcie, ktorá bola predtým v „nečinnom" stave v hlbokých vrstvách dermy.
  6. Sieťka na pokožke. Najbežnejšia príčina sťažností od ľudí, ktorí podstúpili laserový resurfacing. Ak sa pokožka už uzdravila, ale sieťka zostáva, potom bude trvať dlho, kým sa jej zbavíme. V niektorých prípadoch to trvá viac ako jeden rok a množstvo špeciálnych kozmetických procedúr. Ich náklady sú značné, preto je lepšie vyžiadať si prostriedky na rehabilitáciu na klinike, na ktorej bola škoda spôsobená. Možno to bude treba urobiť súdnou cestou.

Indikácie pre postup laserového omladenia

Laserové omladenie tváre je bezpečná frakčná technológia, ktorá je silným stimulantom na aktiváciu vnútorných procesov.

Postupy sa vykonávajú pre nasledujúce indikácie:

  • Matná pokožka, hyperpigmentácia.
  • Prítomnosť zmien súvisiacich s vekom, hlboké vrásky v periokulárnej zóne, nasolabiálne vrásky.
  • Tmavé kruhy a vaky pod očami.
  • Sklon k demodikóze, rozšírené cievy.
  • Negatívne zmeny v štruktúre epidermy.
  • Výrazná úľava, prítomnosť jaziev a jaziev na koži.
  • Strata jasnosti čiar, opuchnutý ovál tváre.
  • Tendencia k akné, stopy po akné a po akné, rozšírené póry.

Kozmetológovia odporúčajú vykonať laserovú terapiu, aby sa zabránilo procesom starnutia, hĺbkovej obnovy a obnovy štruktúry pokožky.

Účinnosť techniky

krásna pokožka po čiastočnom omladení

Po úplnom zahojení tkanív sa vrásky vyhladia, pokožka sa stane hustejšou a pružnejšou. Je možné obnoviť rovnomerný tón, aktivovať syntézu kolagénu, elastínu, odstrániť jazvy a jazvy.

Koľko relácií je potrebné urobiť, určí odborník v závislosti od kožných problémov a zvoleného typu laseru. V priemere je potrebných 3 až 7 sedení, ktoré sa uskutočňujú v období jeseň-zima, jar a leto sú kontraindikáciou pre brúsenie.

Výsledok závisí od hĺbky nárazu a trvá 3 - 4 roky. Odborníci neodporúčajú hlboké brúsenie viac ako 2-3 krát počas celého života kvôli bolestivej a traumatickej povahe techniky.

Účinok:

  • bielenie pokožky;
  • prevencia a náprava zmien súvisiacich s vekom;
  • posilnenie krvných ciev;
  • výrazné zdvíhanie;
  • obnova hladkej štruktúry;
  • normalizácia metabolických procesov.

Čo neočakávať od zákroku

Od zákroku by ste nemali očakávať výrazné zdvíhanie, efekt faceliftu, najmä v zrelejšom veku - po 40-45. Pre omladenie zrelšej pokožky ponúka moderná kozmetológia ďalšie typy expozície hardvéru.

Možno ste už počuli o metódach, ako je termolifting alebo 3D omladenie. Termolifting sa vykonáva na špeciálnom prístroji, ale s iným pripevnením, a to je hlbší účinok na pokožku a vážnejší postup.

A 3D omladenie je kombináciou 3 rôznych spôsobov, ako naraz ovplyvniť tri hlavné ukazovatele kvality pokožky - farbu, štruktúru a tón.

stroj na čiastočné omladenie

Druhy laserového zdvíhania

Procedúra resurfacingu tváre je charakterizovaná účinkom laserového žiarenia na biologické tkanivá. Látky-chromofory selektívne absorbujú svetlo, pre každú oblasť je to iné: zelené svetlo je vhodné pre hemoglobín, červené svetlo pre melanín, infračervené spektrum pre vodu. Svetelná energia sa v oblasti s chromoforom mení na tepelnú energiu.

laserové zdvíhanie brady

Z tohto dôvodu sa používajú rôzne typy nechirurgického laserového zdvíhania:

  1. Nealatívne (fototermolýza);
  2. Frakčné.

Hlavné pôsobenie oboch metód je zamerané na stimuláciu procesov syntézy kolagénu a elastínu. Tieto proteíny pomáhajú pokožke zostať pevnou. U mladej pokožky sa produkujú bez ďalšej stimulácie, ale vo veku 30 - 35 rokov sa u mnohých žien začnú produkovať v menšom množstve, čo vedie k prvým príznakom vädnutia kože.

Oba typy uťahovania fungujú dostatočne intenzívne a hlboko. Uhlíkový laser spomaľuje a zastavuje proces starnutia.

Príprava na frakčné omladenie tváre a postup

Týždeň pred prvým laserovým zákrokom musíte prestať používať kozmetiku s retinoidmi - derivátmi vitamínu A. Tieto látky zvyšujú fotocitlivosť pokožky a môžu spôsobiť starecké škvrny.

Pred zákrokom odborník ošetrí pokožku prostriedkami, ktoré čistia pokožku tváre a zlepšujú prienik laserového lúča. Oči sú chránené špeciálnymi okuliarmi. Laser je zameraný na oblasť, kde sa vyskytujú kožné problémy - nerovnomerná textúra, zvýšená pigmentácia, vrásky a iné nedokonalosti.

Potom sa uskutoční omladzovacie sedenie, ktorého trvanie je 20 - 50 minút. Lekár dbá na to, aby boli starostlivo ošetrené všetky potrebné miesta. Laserová expozícia nie je sprevádzaná bolesťou a nepohodou. Cítite iba teplo a mierne brnenie, ktoré nespôsobujú nepríjemné pocity. Po ukončení procedúry môžete okamžite opustiť kliniku.

Výhody prevádzky s neodýmovým laserom

neodymový laser na omladenie

Neodymový laser je vďaka svojej všestrannosti v kozmetológii široko používaný.

Výhody použitia neodýmového laseru v kozmeteológii:

  • odstránenie nežiaduceho ochlpenia
  • zníženie výskytu stareckých škvŕn bez ohľadu na pôvod
  • na zápalové procesy na pokožke a v období po akné
  • odstránenie tetovania alebo korekcia permanentného mejkapu
  • omladenie pleti
  • schopnosť vykonávať procedúry bez ohľadu na farebný typ pokožky alebo vlasov
  • procedúry je možné vykonávať aj v lete (zatiaľ čo iné laserové prístroje pri manipulácii v lete môžu viesť k popáleninám, pretože hĺbka ich lúčov je zanedbateľná)
  • bezpečnosť, bezbolestnosť a rýchlosť manipulácie (postup pri vystavení neodýmovému laseru sa vykonáva rýchlo)
  • po vystavení pokožke nevyžaduje osobitnú starostlivosť a komplikácie, ako sú popáleniny na pokožke, sa vyskytujú zriedka

Podstata laserového omladzovacieho postupu

Laserové omladenie je súhrnný pojem, pretože pre pozitívny trvalý efekt vám môžu byť ponúkané rôzne druhy peelingov, masáží a oveľa viac. Postup je založený na princípe vysoko presného pôsobenia laserového lúča na problémové oblasti pokožky. Kozmetik so zameraním na jednotlivé indikátory zvolí požadovanú teplotu (môže sa pohybovať od 42 ° C do 150 ° C) a hĺbku vystavenia laserovému lúču (od 0, 5 do 3 mm) pre účinné omladenie pokožky tváre. Laser spaľuje staré kožné bunky, na ktorých mieste sa vďaka prirodzenej regenerácii vytvárajú nové. Ošetrené miesta sa zahoja asi za 5-7 dní.

Kedy pomôže laserové omladenie?

Laserové omladenie tváre je zákrok, ktorý vyhovuje každému, ale účinok je badateľný najmä u osôb nad tridsať rokov. Práve v tomto veku sa objavujú zreteľne viditeľné príznaky starnutia:

  • blednúca pleť;
  • jemné vrásky;
  • voľnosť a ochablosť pokožky;
  • rozšírenie pórov.

Je možné zvážiť indikácie postupu:

  • rozšírené vaskulárne siete;
  • hlboké nasolabiálne záhyby;
  • mimické vrásky;
  • rozšírené póry;
  • tmavé škvrny;
  • pupienky a čierne bodky;
  • rôzne druhy nepravidelností kože (jazvy, jazvy).

Keď nemôžete robiť laserové omladenie tváre

Postup je prísne zakázaný pre osoby trpiace:

  • zápalové procesy na tvári;
  • opar;
  • psoriáza;
  • dermatóza;
  • diabetes mellitus 1 stupeň.

Nemôžete podstúpiť postup a tí, ktorí majú rakovinu alebo problémy so zrážaním krvi, tehotné a dojčiace ženy. A hoci laserové omladenie nijako neovplyvňuje dieťa, pokožka sa v týchto chúlostivých chvíľach stáva citlivejšou, preto je možná pigmentácia ošetrovaných oblastí alebo nadmerne dlhé hojenie ošetreného povrchu.

Tí, ktorí chcú podstúpiť tento zákrok, sa neodporúčajú robiť píling 2 týždne pred omladením laserom. V opačnom prípade bude pokožka príliš citlivá na laserový lúč, čo môže mať negatívne následky (napríklad dlhšia rehabilitácia).

Charakteristické črty postupu

Hlavným rozlišovacím znakom laserového postupu od iných techník je absencia tepelných účinkov na pokožku. Vďaka tomu nie je epidermis poškodená. Okrem toho je laserová technológia schopná zabezpečiť úplnú izoláciu oblastí s mikropoškodením od kontaktu s negatívnymi faktormi prostredia. Horná vrstva kože zostáva nedotknutá. Táto výhoda umožňuje vylúčiť riziko zjazvenia, takže zákrok je možné použiť požadovaný počet ráz a nespôsobiť žiadne škody.

Rozdiely medzi laserovým omladením a tradičnými metódami zameranými na dodanie pokožke mladosti:

  • Nie je potrebná anestézia;
  • Nezostávajú žiadne jazvy;
  • K zmenám pigmentácie epidermy nedochádza;
  • Pred a po zákroku neexistujú prakticky žiadne obmedzenia;
  • Rýchla rehabilitácia;
  • Použitie technológie v akejkoľvek oblasti pokožky, zamerané na nápravu kožných defektov, dodanie mladosti.

Laserové omladenie sa stáva populárnou technológiou, ktorá umožňuje mať dobre upravený vzhľad, elastické a tónované telo.

Po ukončení procedúry musíte postupovať podľa odporúčaní.

  • Eliminácia poranenia povrchov kože ošetrených laserom;
  • Počas dňa po ukončení procedúry je zakázané umývať si tvár;
  • Make-up by sa nemal nanášať;
  • 4 hodiny po ukončení procedúry musíte použiť špeciálny krém a balzam, aby ste predišli suchu, odlupovaniu a napnutiu pokožky;
  • Miesta, kde sa zákrok uskutočňoval, ošetrite zvlhčovacím roztokom;
  • Nevystavujte sa slnečnému žiareniu, 2 týždne nenavštevujte solárium.

Po laserovom omladení musia byť postihnuté oblasti pokožky ošetrené opatrne, aby nedošlo k ich poškodeniu.

Kontraindikácie

Pred začatím kurzu by kozmetička mala upozorniť, že s nasledujúcimi kontraindikáciami nie je možné vykonať sprísňovací kurz:

  • Akékoľvek zhoršené choroby;
  • Infekcie;
  • Novotvary, onkológia;
  • Tendencia poťahu k tvorbe keloidných jaziev;
  • S diabetes mellitus;
  • Poruchy zrážania krvi;
  • Vo veku nad 55 rokov je takéto omladenie neúčinné.

Procedúra sa nepovažuje za traumatizujúcu, je však nevyhnutná vhodná starostlivosť o pokožku počas rehabilitačného obdobia. Pomôže vám to rýchlejšie sa zotaviť. Zvážme, aké postupy by sa mali vykonať po laserovom resurfacingu tváre.

Rehabilitačné obdobie

Ihneď po ukončení procedúry sa pacienti obávajú bolesti a silného edému tkaniva. Bude to jednoduchšie, ak budete pravidelne, každé 3 - 4 hodiny, prikladať na ošetrenú oblasť pokožky kompresiu s ľadom (kocky ľadu zabalené v obrúsku alebo uteráku alebo zamrznutú fľašu vody). Na druhý deň môžete ísť von / do práce, ale bolo by lepšie počkať 2-3 dni doma, robiť obklady a mazať pokožku chladiacim krémom. Žiadna fyzická námaha, opaľovanie alebo dokonca horúca sprcha. Odpočívajte, teplá sprcha, krém a obklady - minimálne 2 dni.

Potom sa pokožka zahojí - najskôr sa vytvoria suché krusty, potom sa začnú odlupovať a odpadávať. Nemusíte sa ich dotýkať, natož ich odtrhnúť. Kozmetika obsahujúca alkohol (pleťové vody, toniká) na obdobie zotavenia by sa mala zlikvidovať. Dekoratívna kozmetika je povolená 2-3 dni po ukončení procedúry.

Čo sa stane po čiastočnom omladení tváre

Po ukončení procedúry môžete zaznamenať mierne začervenanie a opuch tváre, ale pokožka nebude veľmi červená a šupinatá. Po pár dňoch to všetko zmizne.

Na dosiahnutie úplného výsledku sa odporúča vykonať 3 - 5 sedení s intervalom 2 - 6 týždňov. Výsledky laserového omladenia potom neprinesú efekt získaný po mechanickom resurfacingu a iných kozmetických metódach.

Účinok nie je viditeľný okamžite a závisí od existujúcich problémov. Pigmentované škvrny sa zosvetlia počas jedného alebo dvoch sedení, jazvy a vrásky sa dajú odstrániť pri 3-5 návštevách na klinike. Po ukončení procedúry sa stav pokožky zlepší ešte ďalších šesť až osem týždňov.

Počas prvého týždňa po ukončení procedúry by sa mal na pokožku nanášať jemný čistiaci a zvlhčovací prostriedok dvakrát denne. To pomôže zabrániť odlupovaniu a podráždeniu pokožky. Dobrý účinok má umývanie ľadovou vodou. Je užitočné brať kyselinu askorbovú - vitamín C.

Po vystavení laseru musíte chrániť pokožku pred UV lúčmi, preto by sa mal mesiac nanášať zvlhčovací krém. Nemôžete sa opaľovať a využívať solárium.

Je zakázané nanášať na tvár lieky, ktoré neodporúča kozmetička. To môže viesť k vzniku stareckých škvŕn, podráždeniu, odlupovaniu a rozvoju infekcie.